Munkából munkába program
VisszaAlapadatok
- Projekt neve:
- Munkából munkába program
- OFA szerepe a projektben:
- Támogató
- A projekt tervezett befejezési dátuma:
- 2026. szeptember 30.
Az OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság „Munkából munkába” program (Pályázati azonosító: Munkából Munkába/2025) címmel pályázatot hirdet.
A program célja:
A „Munkából munkába” program célja azon mikro-, kis-, és középvállalkozások létszámbővítésének támogatása, melyek egyazon munkáltató által a pályázat benyújtását megelőző 3 hónapban leépítésre került, legalább 5, legfeljebb 20 fős munkavállalói állomány átvételével vállalják statisztikai állományi létszámuk növelését és annak megőrzését a támogatási időszak alatt, valamint a felvett munkavállalók 8 hónapig történő foglalkoztatását.
Pályázók köre:
A programra azok a Magyarországon székhellyel vagy az Európai Gazdasági Térség (EGT) területén székhellyel és Magyarországon telephellyel, fiókteleppel rendelkező, a 651/2014/EU Bizottsági Rendelet I. Melléklete szerinti mikro-, kis-, és középvállalkozások pályázhatnak, melyek az alábbi vállalkozási formák egyike szerint működnek:
o a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény szerinti gazdasági társaság (közkereseti társaság – GFO 116, betéti társaság – GFO 117, korlátolt felelősségű társaság – GFO 113 vagy részvénytársaság – GFO 114),
o a külföldi székhelyű vállalkozások magyarországi fióktelepeiről és kereskedelmi képviseleteiről szóló 1997. évi CXXXII. törvény szerinti fióktelep (GFO 226),
o az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről szóló 2009. évi CXV. törvény szerinti egyéni vállalkozó (GFO 231).
A támogatás legfontosabb feltételei:
A pályázónak a pályázat beadásakor rendelkeznie kell két lezárt teljes üzleti évvel és a két lezárt teljes üzleti évben
· az üzemi (üzleti) tevékenység eredménye (egyéni vállalkozó esetében az egyéni vállalkozásból származó jövedelem) nem lehet negatív, és
· az átlagos statisztikai állományi létszáma mind a két évben legalább 2 fő kell legyen.
A program célcsoportjába tartozó személyeket legkésőbb a Támogatói Okirat kiadásától számított 30. napon belül fel kell venni.
Az üres álláshelyeket az állami foglalkoztatási szerv felé be kell jelenteni.
A felvett munkavállalók munkaviszonyát a támogatási időszak 8 hónapja alatt felmondással, illetve közös megegyezéssel nem szüntethetik meg; a kieső munkavállalót a létszámtartási kötelezettség teljesítése – az átlagos statisztikai állományi létszám megtartása – érdekében pótolni szükséges (a pótlásra felvett munkavállaló foglalkoztatásához támogatás nem vehető igénybe).
A támogatással érintett személyek felvétele a munkavállalói létszám nettó növekedését kell eredményezze a pályázat benyújtását megelőző hónap átlagához viszonyítva.
A foglalkoztatotti létszámbővítés teljes munkaidőben vagy részmunkaidőben foglalkoztatott munkavállaló felvételével is teljesíthető (4 órás részfoglalkoztatás esetében 2 fő számít 1 fő foglalkoztatotti létszám bővítésnek).
A felvett munkavállalók bruttó munkabérének el kell érnie a korábbi munkáltatónál keresett, munkaszerződésben rögzített bruttó munkabér utolsó 6 havi átlagát.
A kizárás programspecifikus esetei:
Nem nyújtható támogatás (többek között) annak a pályázónak,
· aki a minimálisan elvárt 5 fő nettó létszámnövekedést sem teljesíti a pályázat benyújtását megelőző hónap átlagához viszonyítva,
· aki az Út a jövőbe program, Munkaerő-intenzitást növelő program, illetve az Innovatív kapacitásbővítő program keretében támogatásban részesült,
· akinek a támogatási igénye a dohány és dohánytermékek gyártásával, feldolgozásával és forgalomba hozatalával kapcsolatos; felnőtt tematikájú (különösen: szexuális tartalmú, illetve 18 év feletti vendégkört kiszolgáló) szolgáltatást és ahhoz kapcsolódó tevékenységet végez,
· akinek a projekt elszámolható összköltsége meghaladja a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevétel összegének 1,5-szeresét,
· aki kapcsolt vállalkozástól leépítésre került munkavállalók felvételéhez igényel támogatást,
· aki nehéz helyzetben lévő vállalkozásnak minősül a 651/2014/EU bizottsági rendelet I. fejezet 2. cikk 18. pontja alapján.
A teljes feltételrendszert a pályázati dokumentáció tartalmazza!
A támogatás formája, jogcíme:
A program keretében vissza nem térítendő támogatás nyújtható. Előleg igénybevételére nincs lehetőség. A támogatás kifizetése utólagos formában történik. A program keretében nyújtott támogatás az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2023. december 13-i (EU) 2023/2831 bizottsági rendelet szabályai alapján általános csekély összegű támogatásnak minősül.
Támogatás mértéke, elszámolható költség:
A program keretében támogatás igényelhető a legalább 5, legfeljebb 20 fő, egyazon munkáltatótól a pályázat benyújtását megelőző 3 hónapban leépítésre került 15-64 év közötti munkavállaló 8 hónapos foglalkoztatásához.
A támogatás mértéke a munkáltatót terhelő bruttó bér és a munkáltató által ténylegesen átutalásra kerülő szociális hozzájárulási adó 50%-a, de legfeljebb 339.000 Ft/hó teljes munkaidős foglakoztatás esetén munkavállalónként. Részmunkaidős foglalkoztatás esetén a támogatás a munkaidő alapján arányosításra kerül (részmunkaidőben történő foglalkoztatás esetén a foglalkoztatás időtartama nem lehet 4 óránál kevesebb).
A Projektek időrendje:
A projekt megvalósítását a pályázat benyújtását követő napon a támogatást igénylő saját felelősségére megkezdheti.
A projektek megvalósításának végső határideje 2026. szeptember 30.
Pályázatok benyújtása:
A pályázatot papír alapon, kizárólag postai úton megküldve lehet benyújtani
2025. január 20. és 2025. július 31. között.
További részletek megtalálhatók a program pályázati dokumentációjában.
Az érdeklődők kérdéseiket a munkabol_munkaba@ofa.hu címen tehetik fel.